Grinnitour cestovní agentura Plzeň

Informace na cesty

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Jízdenky do zahraničí

Letenky

Ticketportal, Plzeňská vstupenka

Parkování u letiště

Fotogalerie z cest

Víza

ID: 928073

Jeseníky | Velké Losiny A Vodní Dílo Dlouhé Stráně

Termín: 24.09. (So) - 24.09. (So) 2022

Délka pobytu: 1 den

Doprava: Autobus

Strava: Bez stravy

Cena: 550 Kč

Poloha
Jednodenní výlet s turistikou Termíny | 11. června | 23. července | 24. září 2022 Cena | 550 Kč Sleva | 490 Kč děti do 14 let, senioři nad 60 let Nástupní místa | Brno, Rousínov, Vyškov, Prostějov, Olomouc. Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Horní nádrž je člověkem vytvořené jezero, které je nejvýše položenou vodní plochou v ČR (1 350 m. n. m.).
6:00 sraz účastníků na stanovišti CK ČEBUS (č. 7) na AN naproti hotelu Grand v Brně.6:10 odjezd směr Vyškov, Olomouc, Zábřeh, Velké Losiny (příjezd cca v 8:45).9:00 prohlídka zámku s průvodcem nebo Ruční papírny s muzeem papíru. Renesanční zámek ve Velkých Losinách postavil na konci 16. století významný moravský rod pánů ze Žerotína. Venkovní fasády zdobí psaníčkové sgrafito, v době baroka byl zámek honosně vybaven a bez úhony přežil třicetiletou válku. Návštěvníci mohou spatřit ojediněle zachovalé interiéry zdobené výjimečnou kolekcí gobelínů a kožených tapet. Losinské panství, je spojeno s takzvanými čarodějnickými procesy, které zde probíhaly v letech 1678–1692. Kolem zámku v průběhu 19. století vyrostl stávající anglický krajinářský park. V roce 1969 zde byl natočen film podle stejnojmenné knihy "Kladivo na čarodějnice".Velkolosinská manufaktura na výrobu papíru dnes patří k nejstarším doposud pracujícím podnikům svého druhu v Evropě. Ruční papír se zde od konce 16. století stále vyrábí tradičním postupem z bavlny a lnu. Pro svou vysokou kvalitu a staletou trvanlivost se používá zejména ve výtvarném umění, pro významnou osobní i firemní korespondenci, reprezentační účely, k tisku bibliofilií a rovněž v knižní umělecké a restaurátorské praxi. Možnost nákupu upomínkových předmětů.11:30 přejezd cca 20 minut do Koutů nad Desnou.Volné odpoledne k pěší túře na Dlouhé stráně (cca 6 km jedním směrem) nebo společný výlet s průvodcem: sedačkovou lanovkou se vyvezeme na úbočí Medvědí hory. Zde můžeme navštívit rozhlednu U Tetřeví chaty, která je vysoká 18 metrů a volně přístupná. Dále trvale stoupáme po červené turistické značce (zájemci mohou využít kyvadlový autobus od horní stanice lanovky k horní nádrži elektrárny – 60 Kč jedním směrem) k vrcholu Mravenečníku. Zhruba 400 metrů pod vrcholem cesta odbočuje vlevo, odkud pokračuje téměř po vrstevnici až na rozcestí v sedle pod Mravenečníkem, odkud opět stoupáme (tentokrát již mírně) až k vyhlídce u horní nádrže elektrárny Dlouhé stráně. Kocháme se pohledem nejen na zcela unikátní dílo, umístěné na vrcholu seříznutého kopce, ale také na okolní vrcholky Jeseníků včetně nejvyšší hory Praděd (1491 m. n. m.). Pokud si chcete cestu zpátky zpříjemnit, přímo u horní nádrže Dlouhé stráně si můžete půjčit koloběžku a vychutnat si sjezd dlouhý 17 kilometrů.Další variantou je možnost objednání exkurze do elektrárny a k dolní i horní nádrži (nutná rezervace předem, informace v CK).
17:30 odjezd přes Velké Losiny zpět do Brna, příjezd kolem 20:30.Cena zahrnuje | dopravu autokarem, služby technického průvodce.
Fakultativní vstupy | zámek Velké Losiny (nutná rezervace předem, platba v CK): dospělí 170 Kč, mládež 18 - 25 let a senioři nad 65 let 140 Kč, děti 6 - 18 let 70 Kč, děti do 6 let zdarma; papírna Velké Losiny (nutná rezervace předem, platba v CK): dospělí 170 Kč, studenti 16 - 26 let a senioři nad 65 let 130 Kč, děti 6 - 15 let 110 Kč, děti do 6 let zdarma, lanovka zpáteční (platba na místě): dospělí 370 Kč, děti 7–17 let, studenti do 26 let a senioři nad 63 let 340 Kč, děti do 6 let 100 Kč.
Poznámka | nutná turistická obuv.
Pro kolektivy termín, čas a místo přistavení busu dle dohody.
Odjezdy
Brno
Rousínov
Vyškov
Prostějov
Olomouc
Cena zahrnuje
Dopravu autokarem, služby technického průvodce.
24.09. (So) 2022 - 1 denStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Bez stravy
Autobus
-550 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČeská republika
HotelJeseníky | Velké Losiny A Vodní Dílo Dlouhé Stráně
Cena za osobu
Termín24.09.2022 - 24.09.2022
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČEBUS, s.r.o. IČO: 26222094

Registrace

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů

POZOR ZMĚNA PROVOZOVNY- NYNÍ NA POLIKLINICE V PLZNI-DOUBRAVCE MASARYKOVA 62

  POZOR ZMĚNA PROVOZOVNY
    IV. POLIKLINIKA - PŘÍZEMÍ
       V PLZNI - DOUBRAVCE      
            MASARYKOVA 62

Odběr novinek

Amerika

Německé a rakouské CK

Poznávací zájezdy

Lyžařské zájezdy

Zájezdy pro seniory

Turistika a sportovní zájezdy

Lázně a Wellness

Vytvářím objednávku...